Aktivitātes statīvs
19. aprīlis, 2021 pl. 22:51
Mazulim piedzimstot nereti vecāki viņu daudz nēsā rokās, bet laiku pa laikam bērnu ir jānoliek, dodot iespēju viņam pašam iepazīt pasauli un vecākiem atpūsties. Lielisks veids, kā vienlaikus gan izklaidēt, gan izglītot mazuli ir bērnu aktivitātes statīvs.
Ieguvumi no aktivitātes statīva:
-
Uzlabo rokas un acu koordināciju un motoriskās prasmesBērnu aktivitātes statīvi, kuriem ir nelieli nokareni priekšmeti, kurus mazulis var satvert, veicina mazuļu motoriskās prasmes, kā arī attīsta roku un acu koordināciju.
- Attīsta dažādas maņasKontrastējošas krāsas piesaistītu mazuļa uzmanību, tādejādi attīstot vizuālo uztveri.Akustiskās spējas (dzirdi), mazuļi attīsta klausoties skaņas, kas tiek radītas, kad viņš grabina, spiež, velk vai spārda dažādas rotaļlietas (zvaniņus).Taktilo jeb taustes attīstību nodrošina dažādas faktūras, kas maziem pirkstiem šķiet unikālas un interesantas.
- Kognitīvā attīstībaBērnu aktivitātes statīvs ļauj bērnam apgūt cēloņu un seku pamatus. Aptuveni 6 nedēļas līdz 4 mēnešus jauni bērni iesaistās “primārajās cirkulārajās reakcijās”. Tas nozīmē, ka viņi iemācās atkārtot darbību, ko viņi sākotnēji izdarīja nejauši (piemēram, “nejauši” sist rotaļlietu). Tad no aptuveni 4-8 mēnešiem mazuļi sāk apzināti uzsākt šīs darbības un atkārtot tās, jo viņiem tas šķiet jautri! Šīs darbības sauc par “ sekundārajām cirkulārajām reakcijām “ . Daži no piemēriem ir rotaļlietu pacelšana, vilkšana vai spēriens, lai tās iedegtu vai radītu skaņas. Šī prasme ir svarīga, jo tā ir loģikas sākums un cēloņu un seku izpratne. Bērnu aktivitātes statīvs atvieglo šo cēloņu un seku izpratnes attīstību, jo nokarenās rotaļlietas reaģē uz bērna pieskārieniem, kas mudina bērnu atkārtot savu darbību.
- Brīvība un kustībasJau zīdaiņu vecumā ir vajadzīga brīvība, lai virzītos un īstenotu savu neatkarību. Bērnu aktivitātes statīvs nodrošina drošu vietu, kur ļaut bērnam kustēties. Tā arī dod viņiem brīvību izdarīt izvēli un izmantot savu enerģiju. Tas ir īpaši svarīgi, lai palīdzētu mazulim kļūt pārliecinātam un drošam, neesot atkarīgam no vecākiem vai citiem pieaugušajiem.