“Laimes sajūta ir veselības augstākā forma.”
Dalailama


LATVISKAIS PIRTS RITUĀLS

Mūsu pirts stāsts

         Paši pirtī regulāri ejam jau vairāk kā 30 gadus. Sākotnēji priekštats par pirti mums bija tāds, ka tā ir vieta, kur stiprināt veselību, norūdīties, noņemt ikdienas stresu, lutināt ķermeni ar dažādiem skrubjiem, medu utt. Pēršanās procesā izmantojām arī pirtsslotas. Šis process patika gan mums pašiem, gan arī radiem, draugiem, paziņām. Pamazām jutām, ka ar mūsu zināšanām un prasmēm ir par maz un pieteicāmies pirtsskolā.

         Tikai pēc pirtsskolas  sapratām, ko pirts patiesībā dod un ko tur ir iespējams izdarīt. Uguņpirts  - vieta , kur satiecies PATS AR SEVI, savu patieso ”ES’’. Uguņpirtī Tu sasveicinies ar Visumu.  Uguņpirtī  - dvēsele gavilē un miesa zied! Uguņpirtī apstājas laiks , jo tiek svinēta Dzīve!

         Pirts veicina organisma atveseļošanu, izvada sārņus, stiprina imunitāti, uzlabo asinsriti, stiprina asinsvadus, labvēlīgi iedarbojas uz locītavām, paaugstina muskuļu tonusu, attīra un uzlabo ādu, atjauno enerģiju, sniedzot mieru, labsajūtu un spēku.

         Pirms pirts rituāla ,baudot augu tēju, sarunā ar pirtniekiem, cilvēks izdara izvēli – vai šī būs lutināšanas pirts ar augu skrubjiem , vieglu pērienu,  maigu masāžu, kāju vanniņu, relaksējošu skaņas un aromaterapiju. Vai šoreiz tiks izvēlēts transformējošs pirts rituāls ar spēcīgākiem auru attīrošiem augu skrubjiem , jaudīgu pērienu, dziļu ieskatīšanos sevī.

            Esam ieguvuši pārliecību un no pieredzes varam teikt, ka ļoti daudzas ikdienas problēmas ir iespējams atrisināt caur pirts procedūru:

 • cilvēku savstarpējās attiecības (vīrs – sieva, bērni-vecāki, brāļi-māsas, utt.);
 • noņemt trauksmi, stresu, bailes, vientulības sajūtu, nedrošību, nepārliecinātību, nespēju pieņemt svarīgus lēmumus;
 • mazināt dažādas atkarības;
 • risināt veselības problēmas;
 • finanšu problēmas;
 • utt.

         Mēs palīdzam šīs problēmas tā pa īstam ieraudzīt un radīt vidi, kurā cilvēks pats tās atrisina. Vienīgi cilvēkam ir jābūt absolūti godīgam attiecībā pret sevi. Reizēm tas ir ļoti sāpīgi…

         Bieži cilvēks pat neiedomājas, ka viņa neveiksmju vai baiļu cēlonis slēpjas kādā notikumā, kas risinājās  agrā bērnībā vai kādā citā notikumā, par kuru cilvēks sen ir aizmirsis. Šī nepatīkamā situācija ir iekapsulējusies kādā ķermeņa daļā un turpmākajā cilvēka dzīvē mēdz radīt neizskaidrojamas problēmas. Pirts procesa laikā šīs bildes no pagātnes mēdz spilgti parādīties un tad ir iespējams šīm situācijām pateikt paldies par mācību, ko tās ir sniegušas un tās atlaist, lai turpmāk dzīvē vairs netraucē.

         Pirtī būtiskie jautājumi tiek sakārtoti “smalkajā plānā”. Vēlāk (parasti dažu nedēļu laikā) tas realizējas arī reālajā dzīvē.

        Pirts procesā mums ir vairāki brīnišķīgi palīgi – augi, Pirts Gariņš un upe. Tekošs ūdens gan noskalo no cilvēka visu nevajadzīgo gan arī kalpo kā ļoti labs informācijas nesējs, kas palīdz realizēties cilvēka vēlmēm. Talkā nāk medus, dzintars, sniegs, hidrolāti,  un ikviena lieta, kas cilvēkam sagādā prieku! Vasarā paša, ar nodomu lasīta ziedu slota un augu paklāji uz lāvas. Liels spēks ir vārdam, dziesmai, meditācijai. Arī senči un visas četras stihijas ir līdzās.

         Mūsu pirts rituālu īpašu padara tas, ka ar cilvēku vienlaicīgi strādājam abi, radot harmonisku, drošu , dziedinošu vidi un procesu.

         Uguņpirts ir vieta, kur notiek brīnumi. Un Tu – taču esi gatavs tos piedzīvot!

 

PROGRAMMĀ:

 • AUGU TĒJU BAUDĪŠANA

 • SILDĪŠANĀS PIRTĪ

 • AURAS ATTĪRĪŠANA AR AUGU SKRUBJIEM 

 • PĒRIENS AR DAŽĀDĀM PIRTS SLOTĀM

 • PELDE UPĒ

 • PIRTS RITUĀLA ILGUMS   3-5 STUNDAS

UGUŅPIRTS PROCEDŪRAS LAIKĀ JUMS BŪS IESPĒJA:

 • ATTĪRĪT AURU

 • NOMIERINĀT PRĀTU

 • UZLABOT VESELĪBU

 • ATRAST ATBILDES UZ NESKAIDRIEM JAUTĀJUMIEM

 • VEICINĀT SAVU MĒRĶU REALIZĀCIJU

 • UZLABOT SAVAS DZĪVES KVALITĀTI

 • IEGŪT DVĒSELES MIERU

 • PIEDZĪVOT ĀRPUS ĶERMEŅA PIEREDZI 

UGUŅPIRTS RITUĀLA IZMAKSAS:

VIENAI PERSONAI    no 150 EUR

DIVĀM PERSONĀM   no 250 EUR

PIETEIKŠANĀS UN SĪKĀKA INFORMĀCIJA:

 PIRTNIEKS JĀNISPIRTNIECE, KOSMOENERĢĒTIĶE LAILA 
 T.29148508T. 29376842 
  

 • Iespēja noorganizēt pirts rituālu arī īpašiem gadījumiem (dzimšanas diena, pirtīžas, sieviešu/ vīriešu iniciācija, saulgrieži, u.c)
   
 • Uguņpirts atrodas Talsu novadā, ~2 km attālumā no jūras
 • Iespējams vienoties par naktsmājām pēc pirts rituāla

Vieta jūsu pārdomām, sajūtām un atsauksmēm par UGUŅpirts rituālu

Marta

 ☺️ Es vēl joprojām jūtos ļoti labi. Pēc pirtiņas visas šīs dienas bijušas ar ļoti lielu iekšējo mieru un pārliecību sevī par lietām, kuras redzēju pirtiņā 💛 Vairs neesmu tik emocionāla un varu brīvi runāt par mūsu bērniņu. Vairs nesarosās asaras acīs domājot un runājot par to. Tieši pretēji, sāku iekšēji smaidīt. Un arī mazais spociņš upuris nenāk pie manis 😁 Darbā šodien sevī pamanīju drosmīgu un pārliecinātu sievieti 💃 turpināšu sevī uzturēt šo skaisto, skaidro, apzināto miera un pārliecības sajūtu, lai tā nekur nepazūd. Paldies jums vēlreiz par maģisko un sirdsilto darbu ko darāt.💛 

Pateicībā 🙏, MartaĒrika

Šorīt skrēju pa mežu un domāju par jums abiem un par mūsu ģimenīti, cik ļoti vērtīga bija mūsu tikšanās🙏no rīta pamodāmies un secinājām, ka tik labi sen nebijām gulējuši, nedzirdējām pat modinātāju. Beidzot neredzēju sapņus, gulēju kā bēbītis. Un man ir tiiiik daudz nereģijas- noskrēju, izvingrojos, tikko iznācu no kontrastdušas un liekās, ka varētu kalnus gāzt.  Un jūtu lielu mīlestību pret sevi un savu ķermeni. Un ik pa laikam pieķeru sevi smaidot. Tāda miera un laimes sajūta. Un jāsaka, ka arī mūsu abu starpā parādījusies cits enerģijas līmenis. Šodien domās visus samīļoju♥️arī jūs abus:)

Tā arī notika, kā vakar pirms pirts Jānis teica, ka ienāk vieni cilvēki, bet aiziet savādāki. Un man patīk būt tādai, kāda esmu kļuvusi.

Paldies jums abiem🙏


Sabīne

Esmu jau bijusi pirts rituālā divas reizes. Un jau nevaru sagaidīt nākošo.

Tas ir ,kas pārdabisks un veic neatgrieziniskas izmaiņas dzīvē. Sāc ieraudzīt to, ko neesi pamanījis pirms tam. Saprast to, ka varbūt nemaz
neesi tas, ko esi domājis, kas esi.
Pirts rituāla "efekts" nebeidzas, kad esi izgājis pa durvīm. Pirts rituāls ar Lailu un Jāni ir kā sākums kam jaunam, skaistam.

Atgriezties pie sevis.... Tā es nosauktu pirts rituālu.
Nomes to lieko, kas ir vilkts līdzi un satikties ar sevi. Vai ir viegli? Citreiz tas , ko velkam līdzi un saucam par savu, ir tik cieši saaudzis ar mums, ka
nespējam atšķirt, kur paši sākamies un kur sākas tas, ko paši sev esam piedēvējuši dzīves gaitā.

Tas ,kas tiek ieraudzīts un iepazīts pirts rituālā  - tā ir pārliecība un vīzija. Tā nav apšaubāma.
Jo tā nāk no mūsu dvēseles.

Jānis un Laila ir vieni no burvīgākajiem cilvēkiem, ko pēdējā laikā nācies satikt.
Paldies viņiem par darbu, ko viņi dara - viņi noteikti  un pavisam noteikti pieliek roku tajā,
lai mūsdienu pasaulē būtu daudz vieglāk būt.


Sabīne


R.

 Ik pa laikam pārdomāju savas sajūtas pēc Pirts, šodien sapratu, ka jāuzraksta arī jums abiem- lielā Spēka un Gaišuma turētājiem. 

Pāri visam ir lielais, lielais, lielais paldies! Nav jau vārdos tas noformulējams īsti, varbūt tāpēc arī tik ilgi nāk…

Uzreiz pēc Pirts piezvanīju māsai, mums bija svētīga saruna par attiecībām- mans viens teikumiņš izvērtās par sarunu gandrīz 100 km garumā!

Mājās atbraucot bez vārdiem samīļojāmies ar mammu un es gāju gulēt😊 Nākamajās 2 dienās ik pa brīdim iesāpējās visas maliņas, kas tikai vairoja gandarījumu par piedzīvoto un sastrādāto… ir kaut kā tā, ka jūtu kā tie tīklu punktiņi iegriežas jaunā kārtībā.. īpaša bija saruna ar meitu par viņas tēti- viņas atbilde bija “Bet to taču tu man visu laiku stāsti, mammu, ka tētis mani mīl!”  Kopš tās sarunas redzu izmaiņas arī viņā, mūsu kopābūšanā- aizvien gaišākā, mīļākā, rāmākā, jēgpilnākā… 

Ļoti jau gribētos visu tādā gaišā tonī, bet realitāte dažreiz atklājas to negaidot- 31.janvārī pa dienu pie pusdienām iedzēru vīnu, vakariņās brendiju un….viss. Man uznāca milzīgas galvassāpes un no tā brīža alkoholu nelietoju. Šodien 10 dienas- izrādās ļoti maz, bet ir sajūta, ka tas ir milzīgs solis. Man uznāca neomulības brīži, kad piefiksēju savu alkohola lietošanas apjomu, bet tagad, skaidrā prātā saprotu, cik ļoti tuvu bezdibenim es biju- kopš oktobra nebija ne diena, kad nebiju atradusi iemeslu iedzert- jebkurā laikā un to, kurš pie rokas. Traki! Man nav ne jausmas kā, bet ir pilnīgi skaidrs, ka arī tas ir jūsu “pirksts” – un te tak nevar atrast pietiekami spēcīgu vārdu, jo paldies šķiet par vāju! Nesaku, ka nekad nelietošu alkoholu, bet nesaku arī, ka lietošu, jo nav ne jausmas, kur mani ved mans laimīgais ceļš- tikai tam ļaujos. Skaidrā. Jūtu, kā atbrīvojas mans organisms. Vakar sapratu, ka jāiedzer safrāna tabletes (mans dabiskais nomierinātājs), jo nāca virsū neganta neiecietība un sakārojās iedzert. Paldies par īpašo tēju- to gan dzeru katru dienu 2 litrus. 

Katru rītu un vakaru pildu savu uzdevumu, un ziniet, tiešām esmu laimīga!  Protams, ir šaubas, satraukumi utt, bet pāri tam visam ir svētītības (nevaru atrast labāku vārdu😊) sajūta. 


Madara 

Ir pagājusi nedaudz vairāk kā nedēļa kopš mana piedzīvojuma Uguņos, bet tikai šobrīd sāku saprast notikušo.  Ledus ir sakustējies (un šobrīd kustas ļoooti strauji) un lietas tam līdz. Liels paldies Laila un Jāni par klātbūtni un rūpēm, piedzīvojot kaut ko tik īpašu! Tēva jautājums ir atrisinājies pilnīgi negaidītā virzienā, bet pats svarīgākais - ir atrisinājies. Bija patiess prieks piedzīvot Dieva klātbūtni un Viņa mīlestību veroties skaistajā pļavā. Paldies, paldies, paldies!  Lai skaista diena!


MADARA un mārtiņš 

Paldies! Jūsu vadītais pirts rituāls ļāva piedzīvot vēl neizjustas emocijas un sajūtas. Pacelties ārpus sava fiziskā ķermeņa un ielūkoties Visumā.

Pirms devos uz šo pirts rituālu, apsvērām domu par bērniņa adopciju, bet pirtī mērķtiecīgi strādājot ar šo jautājumu - notika brīnums un nu jau gaidām paši savu mazo brīnumiņu. PALDIES! 

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.